טיול לרומניה – בוקרשט ברשוב 10.10.21 – 4

רומניה בוקרשט  ברשוב 

6 ימים 5 לילות כולל טיסות, לינה במלונות בדרגת תיירות טובה חצי פנסיון (מלבד היום האחרון). אוטובוס משדה התעופה לאורך כל המסלול, הדרכה על ידי מדריך ישראלי מומחה לרומניה בעברית וכניסות לאתרים המצוינים. (ליווי רפואי צמוד לאורך הטיול)

ייחודי לטיול שלנו

 • טיפול דיאליזה לאורך הטיול
 • ארוחות אוטנטיות רומניות
 • לינה במלון ספא
 • בוקרשט היהודית והפארקים היפים בעולם
 • ביקור בעיירת בראן וסיפורי דרקולה
 • ביקור בחבל הגרמני של רומניה העיר בראשוב KRONESTADT
 • ביקור בספא הגדול והמפואר באירופה THERME
 • ביקור במכרה המלח הגדול באירופה SLANIC PRAHOVA
 • ביקור ארמונות 

יום שני 04.10 – בוקרשט 

יציאה מתל אביב בשעה 07:00 ונחיתה ב-09:25 בבוקר. טיסה ישירה של חברת אל על לבוקרשט.

את היום נתחיל הישר בפינוק בטרמה THERME, אחד ממתקני הספא מהגדולים והיפים באירופה. הספא מחולק לשלושה אזורים והתשלום בהתאם לאזור ולזמן השהות. מפאת מבנה הטיול אנו נשהה רק כ- 3 שעות במקום המופלא הזה. מכל מקום האתר יפייפה גם למטיילים סתם אשר אינם מעוניינים להיכנס למים. לאילו נכין תכנית חלופית באגם סנגוב. במקום יש מסעדות בהם ניתן לאכול. על מנת שתוכלו להתארגן בקלות לספא מיד אחרי הטיסה יש להכין בתיק היד (היות ולא נוכל לחטט במזוודות) בגדי ים מגבות וכפכפים. מי שלא יכין מראש יוכל לשכור או לרכוש מוצרים אילו בעלות נוספת במקום. 

אחרי הצהריים נצא אל עיר הכתר של טרנסילבניה הלא היא ברשוב. נבקר בעיר בכיכר העצה, נראה את הכנסייה השחורה, נלמד שם על ההיסטוריה של המיעוטים הגרמאניים ברומניה ונתרשם מכנסיית קשתות גותית זו בעלת העוגב הגדול באירופה. נטייל במדרחוב רפובליציי עם המבנים העתיקים והחנויות היפות. נאכל ארוחת ערב במסעדה במרכז העיר ונלך לישון אחרי יום ראשון עשיר ומהנה.

יום שלישי 05.10 – ברשוב (BRASOV)

לאחר ארוחת בוקר מזינה, היום נצא לבקר לעומק את העיר ברשוב המדהימה בסיור חלקו רגלי וחלקו רכוב בחומות העיר המדהימות, במערכת המערות והמנהרות הסודית שנפתחה למבקרים רק בעת האחרונה. נראה  מבחוץ את הכנסייה השחורה ואת המצודה, את הר טמפה, נעלה ברכבל לעבר המצודות העתיקות ונצפה בברשוב ממעוף הציפור. נטייל בעיר בין החנויות ובשוק המקומי. ניתן קצת זמן חופשי להסתובב ולהנות מקפה או אפילו מארוחה במסעדות היפות של העיר המדהימה הזו. סביב השעה 15:00 נחזור למלון להתארגנות לדיאליזה. המדריך יצא לסיור עם המלווים. ארוחת ערב במלון, בשתי משמרות, אילו שלא בדיאליזות יאכלו מוקדם יותר והחוזרים מדיאליזה יאכלו עם חזרתם. 

יום רביעי 06.10 – פויאנה ברשוב, רשנוב בראן

בבוקר נעלה לעיירת הנופש POIANA BRASOV. עיירת הנופש והסקי היפה והמרשימה ביותר ברומניה. נעלה ברכבל אל פסגת POSTAVARUL. נטייל ונראה נופים עוצרי נשימה של הרי ה- BUCEGI. לאחר מכן נסע בכביש יער מדהים אל מצודת רשנוב. מצודה גבול עוד מימי הרומאים. המצודה עצמה השתמרה בצורה מופלאה וממנה נשקף נוף מדהים אל הרי PIATRA CRAIULUI. לצערנו המצודה נכנסה לשיפוץ מסיבי של שנתיים ולכן לא נוכל לראות את המצודה מבפנים. 

מכאן נמשיך אל בראן ונטייל למרגלות מצודת דרקולה המפורסמת. מפאת הקושי הרב בעליה למצודה אנו לא נבקר בתוכה אך נראה אותה כמו בסרטים ונסייר בשוק הפשפשים והאוכל המקומי. נאכל ארוחת ערב במסעדה רוסטית וחזרה אל ברשוב למלון בו אנו לנים.

יום חמישי 07.10 – שמורת הדובים וזרנשטי

כבר עם בוקר נצא אל אחד המקומות הייחודיים לרומניה וכנראה היחידי בעולם, מקלט לדובים מכל רחבי אירופה שנשבו בעודם גורים ושחררו כאשר גדלו. אך היות ולא גדלו בטבע אין יותר ביכולתם לסגל את ההרגלים הנדרשים לחיה בטבע או שהם כה רגילים לחברת אדם שאינם מפחדים יותר להיכנס לבתים ורכבות ולכן יש למצוא להם מקום מחד מוגן מאידך ראוי לצרכים המיוחדים שלהם. זהו מקלט הדובים זרנשטי. מקום מופלא בו מצאו בית 112 דובים מכל רחבי אירופה. היום נלמד על חיי הדוב ונראה רבים כאלה מול עינינו. כך נראה גם זאבים שנמצאים באותו מקלט. לא מדובר במכלאות אלא להיפך ביערות שבו החיות חופשיות והגדרות נועדו לנו לאנשים שמבקרים אותם. לאחר סיור מעיר עיניים זה נסע לעיר זרנשטי ולקניון (מיצר טבעי לא קניון לקניות) זרנשטי המדהים ביופיו ונטייל בשמורת הטבע PIATRA CRAIULUI.

בשעה 15:00 חזרה למלון ומי שזקוק לדיאליזה יצא בשעה 1600 לדיאליזה. המדריך ישאר עם מי שמעוניין להמשך טיול בקניון זרנשטי כאשר האוטובוס יאסוף אותנו מאוחר יותר ונפגש כולנו לארוחת ערב. 

יום שישי 08.10 – ארמונות עמק פרחובה

היום נרד מברשוב דרומה דרך עמק הפרחובה, עמק שלאורכו בחרו מלכי ואצילי רומניה לבנות את ארמונותיהם. לצערנו אנו נראה רק שתי דוגמאות הלו הן ארמון CANTACUZINO בבושטני. לאחר מכן נסע למכרה המלח הגדול באירופה SLANIC PRAHOVA לראות פלא עולמי. 

נטייל בעיירת הקייט המלכותית סיניה בפארק הרזינו היפה ובין המבנים העתיקים נראה מסעדות יפות ומי שירצה יוכל לשבת ולהנות מנוף הרי הבוצגי ומהאוויר הייחודי של סיניה.

לקראת ערב נגיע למלון ארוחת ערב עשירה ולינה במלון קפיטול בלב בוקרשט  www.hotelcapitol.ro

למי שעוד יוותר כוח נצא לסיור לילי בעיר העתיקה של בוקרשט וכמובן נבלה כמיטב המסורת עד אור הבוקר.

שבת 09.10 – ביקורים בבוקרשט

נצא לסיור פנורמי בבוקרשט נראה את שדרות קיסילייף, ויקטורי, שדרות אוניריי, שער הנצחון, ארמונות, נראה מבחוץ את ארמון העם, אחד המבנים הגדולים ביותר בעולם.  נראה את המבנים שהקנו, לעיר זו, בתקופה שבין מלחמות העולם את התואר של פריס הקטנה: בניין העיריה של סקטור 1 והעירייה המרכזית ועוד מבנים מייצגים מהמאה ה-19 ומתקופת בין המלחמות כגון בניין הבנק צ’יק שהוא העתק זהה למוזיאון דורסיי מפריס וכן האטנאום, היכל הקונצרטים של רומניה, אזור רחוב דצ’יאה ודורובנצי עם הוילות והשגרירויות המפוארות ועוד. כמו כן, נבקר בשניים מהפארקים המפורסמים של בוקרשט ונראה את שדרות קיסילייף וויקטוריי השאנס אליזה של בוקרשט. ככל שהזמן יאפשר לנו נראה כמה מהבניינים המעניינים של בוקרשט ונטייל ברחוב מגארו, הרחוב המרכזי של בוקרשט. אם הזמן יאפשר נצא לראות גם את כנסיית וארמון הפטריארך וכנסיות ומנזרים נוספים בבוקרשט.

נבקר בפארקים היפים של בוקרשט CHISMIGIU ו- HERASTRAU. הערב ארוחת הערב היא חופשית (לא כלולה במחיר הטיול) לכן למי שירצה לאכול לפני הטיסה יוכל בהחלט לישות זאת באחת המסעדות שלאורך אגם HERASTRAU.

לקראת ערב מאוחר ולאחר הפסקה בקניון בנאסה היפה, ניסע לעבר שדה התעופה לקראת הטיסה שלנו בשעה 23:00. הטיסה היא טיסת לילה ממריאים ב- 10 לאוקטובר ב- 01:25 לפנות בוקר ונוחתים בשעה 04:00 בבוקר לתל אביב. 

ולסיכום:

 • 6 ימים מלאים, 5 לילות כולל טיסות, לינה במלונות בדרגת תיירות טובה עם ארוחות בוקר וערב, אוטובוס משדה התעופה לאורך כל המסלול, הדרכה על ידי מדריך ישראלי מומחה לרומניה בעברית וכניסות לאתרים המצוינים. 
 • עלות הטיול 990 אירו לאדם תוספת 150 אירו לאדם בחדר יחיד. 
 • לכל מי שיש אחת או שתיהן מאלו תעודת נכה ו/או תעודת אזרח ותיק חובה להביא. 
 • חובה על כל נוסע להצטייד בפוליסת ביטוח רפואי נסיעות ומטען לחו”ל.  
 • מחיר הדיאליזה ברומניה עומד על  561 ליי (שהם כ- 450  ₪). יהיו שתי דיאליזות (המדריך יכול להכין מעטפות של 600 ליי תמורת 500 ₪ עבור שימוש ראשוני ברומניה – בתיאום מראש). 
 • הדיאליזות תתקיימנה בימי שלישי וחמישי  בשעה 17:00. בזמן הדיאליזות המדריך יצא לסיורים עם המלווים וכל מי שאינו מבצע דיאליזה. 
 • התשלום עבור הדיאליזה מתבצע בנפרד עבור שני הטיפולים התשלום יועבר למכון בטיפול הראשון. עם החזרה לישראל תקבלו החזר עבור הדיאליזות כנגד קבלות.
 • מאחר ואנו עדיין בתקופה קורונה, כל המטופלים יעברו בדיקת PCR  לפני הדיאליזה ברומניה. 
 • אלו דרישות המכון! ללא בדיקה לא יוכלו לקבל טיפול.
 •  אנו נארגן בדיקה מרוכזת לכולם. בדיקה זו תקפה לשני הטיפולים.
 •  התשלום בנפרד יתבצע ביום הבדיקה. 
 • ע”פ דרישת משרד הבריאות בישראל אנו מחויבים לבצע בדיקת PCR  לפני החזרה לפני חזרתנו לישראל. גם לזה נדאג במרוכז.
 • עלות כל בדיקת PCR  כ-200 ליי.  המטופלים יבצעו שתי בדיקות המלווים

חובה להצטייד במצב רוח טוב, מגיע לנו….

פרטים נוספים:  סנדי זילברמן –  050-7892842

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדם